Řasenky
Vždycky, když vidím reklamu na novou řasenku, mám sto chutí si ji okamžitě koupit. Taky bych chtěla mít řasy, které se mi pomalu pletou do ofiny…Pak ale zajdu do koupelny, kde mám kosmetiku a podívám se na ten houf řasenek, které taky leccos slíbily, ale nějak „skutek utek“.
Dnes se na řasenky podíváme hodně podrobně a co víc – trochu jsem nahlédla do kosmetických taštiček mých kolegyň v redakci a tak už vím, jakou ony mají nejraději řasenku a proč. A samozřejmě vás s tímto šetřením seznámím… Ona totiž řasenka – to je pro mnoho z nás stavebním kámen, na kterém stojí komplet naše líčení. A pro určitou část z nás je to vlastně jediné líčení – ať již na všední den, nebo pro případ, že chceme vypadat dobře i na výletě nebo při sportu. Ovšem tomuto určení budete muset přizpůsobit i výběr řasenky. Existují totiž ve dvou základních kategoriích – rozpustné ve vodě a naopak voděodolné. Představíme si jejich výhody a nevýhody.
Řasenky rozpustné ve vodě
+ Jsou určeny pro „normální“ líčení, není většinou problém je odlíčit. Případná alergie na ně není tak častá. - Rozmazávají se když se zapotíte, mrholí nebo je jinak vlhko – no a to pak začneme vypadat, jako když jsme celý den skládaly uhlí.
Řasenky odolné vodě
+ Hodí se právě pro chvíle sportu, vlhka (nezradí vás ve chvíli, kdy chcete tak trošku předstírat, že ty dlouhé řasy jsou od přírody, protože na výlet do lesa se přece líčit nebudete…) nebo s sebou na dovolenou k moři.
- Není jen tak je odlíčit – na to si musíte pořídit speciální odličovadlo. Častěji se na ně objevuje alergická reakce. Neměly by se nosit celý den a stále, ale jen výjimečně (třeba když se chystáte do kina na film, co vás rozpláče nebo na svatbu kamarádky).
5 rad pro opravdu nepřehlédnutelné řasy
Jen tak na úvod musíme přiznat, že pokud máte kraťoučké smetáčky řas, žádná řasenka světa z nich nevyrobí motýlí křídla, která znáte z reklam. Sice budou vypadat delší, ale buďme realistky. Na druhou stranu – nevhodně nalíčená řasenka udělá i z dlouhých řas slepence bez půvabu. Takže správný postup – to je věc důležitější, než cena řasenky (záleží totiž na vás a tom, jaký štěteček vám vyhovuje).
1. Před samotným líčením dohlédněte na to, aby byly řasy zbaveny mastnoty. Většina z nás si řasy líčí zcela na konec, tudíž se na ně dostane podkladový krém, někdy trocha make-upu nebo stínů… aby z nich proto nakonec řasenka „neklouzla“, trochu je poprašte pudrem – ale tak, aby to nepoškodilo vzhled linek nebo líčení očí. 2. Máte-li ve výbavě kleštičky na řasy (to byste měla, pokud jsou vaše řasy opravdu trčavé rovné), použijte je. Jen pozor, abyste si v zápalu „boje“ necvakla i víčko – ta bolest je nezapomenutelná a vyvolá takový přísun slzí, že i voděodolná řasenka bude mít co dělat…
3. Nyní je čas na samotnou práci s řasenkou. Nejprve překontrolujte množství hmoty na kartáčku. Nesmí jí být napoprvé moc, aby se řasy neslepily. Přivřete oko, začněte uprostřed horního víčka a naličte pečlivě všechny horní řasy. Pak jděte na druhé oko – horní víčko.
4. Pak přijdou na řadu spodní řasy - přitom se dívejte nahoru. Spodní řasy přetírejte jednu po druhé špičkou kartáčku – dejte si pozor na přílišné vrstvy. Dejte si záležet na řasách kolem koutků oka.
5. Druhá vrstva řasenky dodá barvu a délku, ovšem ani s ní se to nesmí přehánět. Dejte se do ní v momentě, když je první vrstvička zaschlá. Některé z nás první vrstvu líčí již poloprázdnou řasenkou, kde nehrozí „předávkování“ první vrstvy a teprve na tu druhou použijí řasenku novou. Dělám to také a osvědčilo se mi to. Na líčení „těžší“, tudíž večerní ještě někdy přejedu jen konečky potřetí, ale to snese opravdu jen noc…
Řasy jako vlasy
I když nám na řasách většinou velmi záleží, staráme se o ně pramálo. Kromě líčení a odlíčení vlastně ani nijak. Ale měly bychom. I řasy trpí sluncem, nemohou dýchat díky nalíčení (jako vlasy slepené pod lakem) prostě občas bychom jim mohly a měly dopřát oddych – tudíž se nelíčit, když jsme celý den doma či na chalupě. Odličovat je kvalitními přípravky a tak, aby to pro ně nebylo spíš mučení, ale opatrné a šetrné smývání. V rámci pleťové masky bychom si na řasy a víčka mohly položit vatové tampónky s výživným olejíčkem (je-li vlažný, tím lépe) nebo kvalitním bílým či zeleným čajem.