Kupujeme myčku
Obrázek vrch

Kupujeme myčku

Home >> Koutek pro ženy >> Kupujeme myčkuKupujeme myčku

Myčky nádobí patří dnes již k základnímu vybavení kuchyně. Šetří čas, spotřebují méně vody a energie, šetří místo v kuchyni a vaše ruce před útokem saponátu. Navíc mytí nádobí v myčce je podstatně hygieničtější než klasické ruční mytí.

Při koupi myčky je třeba zvážit několik významných faktorů a najít takovou, která bude skutečně splňovat všechny současné i budoucí nároky uživatele. Nejvhodnější myčkou pro čtyřčlennou domácnost je myčka o šířce 60 cm, která umyje až 12 sad nádobí. Další kritéria, na které se nesmí při výběru myčky zapomenout jsou následující:

Spotřeba vody a energie

Spotřeba vody kvalitní myčky se pohybuje mezi 14 - 17 litry na jedno mytí, nejlepším myčkám stačí dokonce jen 13 litrů. Spotřeba elektrické energie u běžné myčky činí v průměru 1,1 kWh za jedno mytí, u myček energetické třídy A dokonce jen mezi 0,8 až 1,05 kWh. Účinnost mytí a sušení se hodnotí podle norem EU a označuje se písmeny A až G, přičemž A označuje dokonalé mytí a sušení.

Ovládání a třída 3 IN 1

Uživatelský komfort zvyšuje elektronické ovládání, srozumitelný panel, automatické programy a líbivý design. Díky novým technologiím se u myček nádobí AEG, Electrolux nebo ZANUSSI nově stává standardem třída 3 IN 1â, která je vhodná zejména pro používání třísložkových tablet 3in1. Funkce myčky zajisti optimální přizpůsobení mycímu prostředku 3in1. Teplota mytí a časový průběh se automaticky nastaví tak, aby se účinná kombinace v prostředku 3in1 ve správném okamžiku optimálně využila. Tak vám myčka dává možnost volby využít kdykoliv jakékoliv mycí prostředky.

Hlučnost

Pro dobrou myčku je klíčovým předpokladem nízká míra hlučnosti. Zvláště v dnešní době, kdy je trendem přeměnit kuchyň na kuchyňský kout spojený s obývacím pokojem. Potom budeme myčce vděční za to, že nás neruší při sledování televize, během práce, zábavy či konverzace. Hlučnost myček Electrolux se pohybuje na hranici šepotu - 47dB, u myček AEG je to dokonce 41dB.

Flexibilita

Kritérium flexibilita zahrnuje např. možnost poloviční náplně (6 sad nádobí), což ušetří průměrně asi 35 % vody a energie ve srovnání s programem pro všech 12 sad. Myčky se systémem Fuzzy logic umožňují automatickou regulaci spotřeby vody dle množství nádobí v myčce. Flexibilita také umožňuje podle potřeb přestavět interiér myčky, např. nastavit výšku horního koše pro nádobí apod.