Laky na vlasy
Obrázek vrch

Laky na vlasy

Home >> Koutek pro ženy >> Laky na vlasyCo všechno po nich chceme – aby byly krásné, zdravé, ale přesto každou chvíli jinak zakroucené nebo barevné. Chceme aby držely, ale nebylo vidět, že jsme jim k tomu pomohli… prostě trápíme naše vlasy co se do nich vejde. A dnes vám poradíme, spolu s odborníky firmy Dove, čím to udělat, aby opravdu dobře držely tvar a vypadaly přitom vzdušně a přirozeně.

Pěnová tužidla

Pěnová tužidla jsou určena k aplikaci do vlhkých vlasů. Před nanesením tužidla je třeba umyté vlasy mírně vysušit, protože z úplně mokrých vlasů by zpevňující látka mohla stéci. Naopak v případě nanesení tužidla do suchých vlasů by mohlo dojít k jejich tzv. přesušení. Chtějí-li ženy nanést pěnu rovnoměrně, používají hřeben, na který pěnu nastříkají a rozčešou ji po celé délce vlasů. Na krátké vlasy stačí množství tužidla ve velikosti pingpongového míčku, na dlouhé vlasy 2-3x tolik. Malé nebo příliš velké množství pěny může způsobit, že vlasy nebudou držet tvar.

Lak na vlasy

Lak na vlasy dodává účesu objem a tvar, aniž by ubral na jeho vzdušnosti. Každá žena si může vybrat normálně, silně, extra silně nebo ultra silně tužicí variantu laků, a to podle svého typu vlasů a střihu účesu. Čím pevnější účes si žena přeje mít, tím silněji tužicí lak na vlasy volí. Má-li žena ráda volně se pohybující vlasy, plně jí postačí normálně nebo silně tužicí varianta.

Olejíčky na vlasy

S velkým úspěchem se u žen setkaly olejíčky na vlasy. Olejíčky se vtírají do suchých špiček vlasů. Jejich předností je vůně a příjemná aplikace. Po použití olejíčků se konečky vlasů netřepí a vypadají upraveně. V některých stylingových přípravcích jsou esenciální olejíčky přímo obsaženy, což usnadňuje jejich použití.

Gely na vlasy

Gely na vlasy se objevují v mnoha provedeních. Může být namíchán částečně s voskem, s tužidlem, s leskem či formovacím krémem. Gely vlasy nezatěžují, dají jim pocit vzdušnosti a lehkosti a obsahují i speciální látky proti poškození struktury vlasu.

Vosky na vlasy

Vosky – krátké rozčepýřené vlasy, rošťácký vzhled a součastně vtělená nevinnost. Vosk svou strukturou vlas nezatěžuje, drží tvar a současně nemastí. Mnohé vosky též obsahují vyživující látky, které vlas ošetří.

Image